Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Blogowe plany na 2017 rok…

Koniec roku zawsze sprzyja planowaniu dlatego i ja postanowiłem uchylić nieco rąbka tajemnicy odnośnie planowanych na blogu projektów w 2017 roku ;) Będzie się działo!

Fot: condesign, CC0 Public Domain.

Forum

Żeby dalej nie przedłużać, to w moich planach na samym początku chciałbym uruchomić forum do czego zresztą się długo już przymierzałem. Niestety z pierwotnej wersji wyszły trochę nici gdyż skrypt Discourse.org wymaga obsługi technologii Ruby, a ja niestety dysponuję takim serwerem. W dalszym ciągu więc zastanawiam się nad jakimś innym skryptem, który można by użyć, ostatnio na myśl przyszło mi bbPress.org ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli natomiast macie jakieś propozycje to byłbym bardzo wdzięczny za informacje. Swoje wiadomości możecie zostawić w komentarzach, bądź skontaktować się ze mną za pośrednictwem adresu e-mail lub formularza (dane dostępne na stronie kontaktu).

Forum na blogu programistycznym jest kluczowym elementem umożliwiającym dyskusję na temat różnych zagadnień oraz jest małym zalążkiem do platformy gdzie każdy będzie mógł dzielić się swoją wiedzą z innymi ;)

Nowe kursy programistyczne

Jak pewnie zauważyliście od jakiegoś czasu publikuję na blogu tutoriale z tematyki programowania aplikacji mobilnych pod system Android. W 2017 roku chciałbym kontynuować tą tematykę oraz poruszyć zagadnienia związane z aplikacjami hybrydowymi (jeden kod = wiele systemów). Tutaj również liczę na wasze propozycje odnośnie tematyki innych wpisów ;)

Cykl wydawniczy

Od września tego roku (czyli prawie od trzech miesięcy) staram się publikować nowy artykuł co 3 dni. Raz to wychodzi raz nie, nie mniej jednak w ostatnich miesiącach pojawiło się sporo wpisów co skutkowało również wzrostem statystyk. Miesięcznie bloga czyta już ponad 15k osób! Nie mam zamiaru jednak na tym poprzestawać i idziemy dalej ;)

Rozwiązywanie trudnych problemów

Opublikowałem sporo różnych artykułów rozwiązujących rożne problemy czy to algorytmiczne czy to programistyczne, które nie zostały nigdzie indziej opisane zarówno w polskim jak i anglojęzycznym internecie! Tworząc tego bloga jest dla mnie priorytetem, żeby opisywać różne trudne zagadnienia, które miałem okazję rozwiązać w swojej pracy jako programista. Będę to na pewno kontynuował w nadchodzącym roku!

Metodologia pracy

Do artykułów na temat SCRUMa przymierzam się już od jakiegoś czasu, ale myślę, że w najbliższym roku na pewno coś na ten temat napiszę. Może to będzie nawet już niebawem… kto wie?

Dzień z życia programisty…

Pamiętacie artykuł Dzień z życia programisty: Symu.co? Cieszył się on sporą popularnością więc postanowiłem, że w nadchodzącym roku również opublikuję kilka takich wpisów, jeśli więc prowadzisz jakąś fajną firmę developerską i chciałbyś podzielić się tym jak wygląda u was zwykły dzień w pracy to zapraszam do kontaktu.

Nad czym się zastanawiam?

Newsletter

Cały czas chodzi mi po głowie system newsletter’u, na razie jednak sam nie wiem czy jest sens go wdrażać oraz czy Wy będziecie zainteresowaniu otrzymywaniem kolejnych wiadomości na skrzynce e-mailowej. Napiszcie więc w komentarzach co o tym myślicie…

Projekt open-source

Swego czasu wpadłem na pomysł, żeby uruchomić jakiś projekt open-source, który byłby współtworzony z Wami! Nie wiem jednak jakie zainteresowanie było by tym tematem i czy udało by się to pociągnąć. No ale zobaczymy w przyszłości…

Posumowanie

Jak widzicie trochę się tego uzbierało tak, że będzie się działo! Już teraz zapraszam do regularnego odwiedzania bloga, komentowania, sherowania itd.

Podziękowania!

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim czytelnikom, którzy czytają moje bloga, komentują artykułu oraz aktywnie biorą udział w dyskusjach na fanpageu! Bez was ta strona by nie istniała! Dzięki za motywację do pracy ;)

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest