Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Właśnie wróciłem z 4Developers, było genialnie!

Tytuł artykułu jest trochę na wyrost, bowiem mamy już środę, a 4Developers odbył się w poniedziałek (w domu byłem późnym wieczorem) ale mam nadzieję, że mi to wybaczycie. Jak pewnie wiecie w tym roku objąłem to wydarzenie patronatem medialnym, dzięki czemu między innymi mogliście otrzymać darmową wejściówkę, którą można było uzyskać biorąc udział w facebookowym konkursie. Powiem szczerze, że było naprawdę warto, a czas jaki spędziłem w Warszawie był naprawdę wykorzystany do granic moich możliwości.

Organizacja…

Do Warszawy przyjechałem ok. godziny 7:30 i po krótkiej podróży autobusem miejskim z Dworca Centralnego do hotelu Sangate Airport znalazłem się w samym centrum pozornie wielkiego zamieszania. Przeogromna liczba uczestników (według organizatorów było ok. 1 800 osób) i tyle pozytywnej energii robiło naprawdę spore wrażenie. Oczywiście kolejek przy rejestracji nie udało się uniknąć. Choć warto wspomnieć, że obsługa umilała ten czas rozdając karty z gry planszowej „5 sekund”, którymi można było się zająć przy okazji integrując z innym osobami. Co więcej tak naprawdę pomimo tylu oczekujących i tak nie musiałem długo czekać.

Hmm, gdzie by teraz pójść?

Na 4Developers odbywało się tyle wykładów i różnych innych wydarzeń, że naprawdę nie wiadomo było co wybrać. Po paru minutach zdecydowałem jednak, że na początku wezmę udział w warsztatach z podstaw pisania testów automatycznych. Niestety prowadzący trochę nie za bardzo przygotował się do tych zajęć i tak naprawdę przez pierwsze 15 minut kilka osób walczyło z konfiguracją swoich komputerów, żeby potem stwierdzić iż nie będą nic robić. Tak więc warsztaty przekształciły się w mini wykład na którym mimo wszystko można było się dowiedzieć o kilku ciekawych rzeczach.

W dalszej kolejności udałem się między innymi na prelekcję pod tytułem „Zanim założysz startup„, gdzie poznałem kilka ciekawych rad na temat prowadzenia własnej firmy informatycznej oraz różnicy między software housem, a przedsiębiorstwem sprzedającym konkretny produkt. Wziąłem również udział w moim zdaniem jednej z najciekawszych konferencji jaka się odbyła w tym roku. W trakcie jej trwania dopowiedzieliśmy sobie na pytanie jak architekt oprogramowania może spowodować katastrofę w ruchu lądowym?

Fani wszelkiej automatyzacji, inteligentych systemów smart city itd. byli naprawdę zadowoleni. Przy okazji można było się również dowiedzieć o różnych zagrożeniach tego typu rozwiązań powodowanych przez niechlujnych inżynierów oraz ogólnie politykę korporacji, które to zbytnio nie spieszą się do wygrywania aktualizacji i popraw bugów.

4Developers to naprawdę spore wydarzenie!

Jeśli ktoś nie może sobie wyobrazić jak wyglądała organizacja 4Developers to niech spojrzy na poniższe zdjęcie przedstawiające salę w której można było między innymi skorzystać z zimnego poczęstunku (napojów, ciastek itd.), trochę się zrelaksować korzystając z konsol do gier, stołu do tenisa stołowego czy też boiska do siatkówki! Dodatkowo można było również porozmawiać z wieloma różnymi firmami, które wsparły organizację konferencji:

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Miejsce gdzie można było wytchnąć od ciągłych prezentacji i tego całego ogromu wiedzy:

Lepszego miasta niż Warszawa nie mogło być!

Na 4Developers zjechali się programiści z całego kraju, w autobusie ZTM, którym jechałem na konferencję 90% pasażerów to właśnie byli jej uczestnicy, w pociągu do Krakowa również dało się spotkać sporo osób z charakterystycznymi identyfikatorami. Nic więc dziwnego, że organizatorzy na miejsce spotkania wybrali jedno z największych miast w samym sercu Polski. To był bardzo dobry wybór!

Na zakończenie wszystkich już teraz zapraszam na kolejną edycję – jak widać jest naprawdę warto, a dla tych, którzy nie chcą tyle czekać mam dobrą wiadomość. Już we wrześniu odbędzie się „regionalny” pierwszy w historii Gdański 4Developers, jeśli więc mieszkacie na północy Polski to koniecznie wpadnijcie.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (2)

 • aleksandra12 pisze:

  Zapraszamy również!!!

  NET Developer Days – największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconej platformie .NET. Wśród prelegentów znajdują się m.in. Michele Leroux Bustamante (która wygłosi keynote), Dino Esposito, Alex Mang, Sasha Goldshtein czy Gill Cleeren.

  NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:
  Czas: 18-20 października 2017
  Miejsce: Warszawa, hala EXPO XXI
  Cena: 900zł -2700zł
  Zapisy: http://net.developerdays.pl/

 • Cieszę się, że impreza udana :)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest