Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

CherryFramework 4.0 – dodawanie wykresów oraz obsługa shortcode

Wtyczka Cherry Shortcodes

Cherry Shortcodes – to wtyczka, z którą spotkaliśmy się już pod czas dodawania wykresu w artykule. Pozwala ona dodawać różnego rodzaju shortcodes dla rozszerzenia możliwości stron www (rys. 18). Ogólna liczba takich gotowych shortcodes to 34 i odnoszą się one do różnych elementów:

Charts13

Dlatego, żeby przejść do okna na rysunku 18 czyli wybrać shortcode do skopiowania na stronę www, należy kliknąć na przycisk Wstaw shortcode. Podany przycisk pojawi się w edytorze przy dodawaniu wpisu oraz strony po instalacji i aktywacji wtyczki Cherry Shortcodes (rys. 19).

Charts12a

Nie będziemy opisywać wszystkich shotcodes (rys. 18), ale jeszcze raz pokażę jak działa wtyczka na przykładzie dowolnie wybranego shortcode. W naszym przypadku będzie to  shortcode Parallax image (obraz Parallax). Wybierzemy go z listy (rys. 18) i przejdziemy do nowego okna z opcjami dla obrazku Parallax  (rys. 19).

Shortcodes1

W tym oknie najpierw należy wybrać obrazek jaki będziemy chcieli wstawić. Klikamy więc przycisk Dodaj medium i wybieramy bądź wysyłamy na serwer potrzebny obrazek (rys. 20).

Shortcodes2

Pozostałe opcjie, dotyczące stylizacji obrazku, zostawimy bez zmian. Naciskamy przycisk Wstaw shortcode. W rezultacie czego nasz shortcode pojawi się w artykule (rys. 21).

Shortcodes3

Zapisujemy wszystkie zmiany i przechodzimy do strony www (rys. 22). W naszym przypadku zobaczymy dynamiczny obrazek z efektom Parallax.

Shortcodes4

Teraz dodamy shortcode Parallax Image na stronę 2 i otrzymamy taki sam efekt jak na stronie 1. Potwierdza to, że wtyczka Cherry Shortcodes poprawnie działa na stronie internetowej bez zainstalowanego frameworku.

Sama wtyczka jest użytecznym instrumentom dla tych użytkowników WordPressa, którzy korzystają z shortcodes lub chcą rozszerzyć możliwości strony www. Zawiera ona gotowe warianty shortcodes, które można dopasować do własnych potrzeb. Oprócz tego gotowe shortcodes można zmodyfikować za pomocą wtyczki Cherry Shortcode Templater.

Strony: 1 2 3 4 5 6

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest