Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

CherryFramework 4.0 – dodawanie wykresów oraz obsługa shortcode

Wtyczka Cherry Shortcode Templater

Jak już wspominaliśmy powyżej, wtyczka Cherry Shortcode Templater pozwala znaczniej rozszerzyć możliwości Cherry Shortcodes i nie tylko. Została ona stworzona na potrzeby edytowania i modyfikacji dostępnych shotrcodes.

Korzystanie jednak z tego rozwiązania wymaga od użytkownika pewnej wiedzy z zakresu programowania. Przy użyciu Cherry Shortcode Templater należy ręcznie napisać cały kod.  Warto jednak wspomnieć, że sama struktura szablonów nie jest skomplikowana i można szybko się tego nauczyć.

Przejdziemy teraz do strony 1. Uruchamiamy wtyczkę przechodząc w panelu administracyjnym WordPressa do sekcji WygładShortcodes Templater. Dalej pojawi się nowe okno, w którym można wybrać kategorię shortcodes dla edycji (rys. 23).

Shortcodes5

W panelu wtyczki będą wyświetlanie tylko te kategorie, do których w tej chwili można użyć edytora. Liczba kategorii zależy od ilości zainstalowanych wtyczek z zestawu Cherry.

W artykule pokażę, jak za pomocą Shortcodes Templater dodać wyświetlenie procentów dla wykresu Pasek postępu, który został wcześniej w tym wpisie utworzony. Żeby dodać taką opcję, należy wybrać kategorie Charts (Wykresy) – Add New (Dodać nowy). Po wykonaniu tych czynności powinno otworzyć się nowe okno z kodem (rys. 24):

Shortcodes6

Kasujemy wszystko i wpisujemy poniższy kod:

<h3>%%TITLE%%</h3>
<div class="Cherry-progress-bar">
%%BAR%%	
<strong>%%LABEL%%</ strong>
</div>
Należy w linii <strong>%%LABEL%%</ strong>  dodać - %%PERCENT%%. W rezultacie czego zmodyfikowany kod powinien wyglądać następująco:
<h3>%%TITLE%%</h3>
<div class="Cherry-progress-bar">
%%BAR%%	
<strong>%%LABEL%% - %%PERCENT%%.</ strong>
</div>

oraz zapisujemy zmiany klikając przycisk „zapisz”.

Na potrzeby tego artykułu tworzyłem specjalny szablon dla naszej wtyczki Cherry Charts. Aby teraz z niego skorzystać przechodzę w panelu administracyjnym do wtyczki Charts. Otwieram dla edycji wykres: Pasek postępu i następnie w sekcji Set up content setting (Ustaw opcje treści) w polu Progress bar template (Szablon pasku postępu) wybieramy utworzony szablon: zamiast default.tmpl wpisuję charts_1.tmpl. Zapisujemy wszystkie zmiany i przechodzimy do wpisu na stronie 1.

Otrzymaliśmy następujący rezultat (rys. 24):

Charts18

Jak widać przy wartości 80 pojawiła się również liczba procentów.

Podany przykład pokazuje jeden z możliwych wariantów edycji shortcode dotycząceych wykresów. Nie jest to bardzo trudna rzecz, należy tylko orientować się w kodzie.

Shortcode Templater – to bardzo fajny instrument, który pozwała modyfikować istniejące shortcodes. Ale podana wtyczka przyda się tylko i wyłącznie wtedy, gdy używacie innych wtyczek z zestawu CherryFramework.

Strony: 1 2 3 4 5 6

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pin It on Pinterest