Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Czyszczenie bazy MySQL ze zbędnych kopii wpisów wykonywanych przez WordPressa

WordPress co jakiś czas tworzy kopie wpisu nad którym aktualnie pracujemy i zapisuje go w bazie danych. Rozwiązanie to jest bardzo pożyteczne, zwłaszcza jak nagle nasz komputer zostanie wyłączony lub przypadkowo zamkniemy przeglądarkę. Wszystko to wygląda jednak fajnie do momentu publikacji danego materiału, kiedy to zapisane wcześniej kopie naszego artykułu stają się zwykłymi śmieciami niepotrzebnie przechowywanymi na serwerze. Dlatego też co jakiś czas warto „wyczyścić” bazę ze zbędnych rekordów (chyba, że mamy jeszcze w planach pracę nad starszymi wersjami naszych artykułów) dzięki czemu nie będziemy musieli na przykład wykupywać wyższego pakietu hostingowego ze względu na brak miejsca na serwerze.

Wykonanie całej operacji jest bardzo proste i wymaga tylko właściwie zalogowania się do panelu administracyjnego naszej bazy (np. phpMyAdmin, bądź innego skryptu lub programu) i uruchomienia poniższego zapytania:

DELETE FROM PREFIKSposts WHERE post_status = 'inherit' AND post_type = 'attachment';

Gdzie w miejsce „PREFIKS” wpisujemy prefiks do naszej tabeli podany przy instalacji WordPressa (zazwyczaj jest to wp_). Możemy to również sprawdzić przeglądając listę tabel stworzonych w bazie danych:

tabele
Lista tabel stworzonych podczas instalacji WordPressa

Przykładowe wywołanie zapytania:

zapytanie
Przykładowe wywołanie zapytania czyszczącego bazę danych WordPressa

UWAGA: Przed wykonaniem całej operacji radzę zrobić kopię bezpieczeństwa.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest