Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Blip.pl kończy swoją działalność. Czy to kolejna ofiara Facebooka i Twittera?

Portal Blip.pl (Bardzo lubię informować przyjaciół) określany był mianem polskiego Twittera. Co ciekawe w szczytowych momentach serwis ten przeglądało aż 300 tysięcy internautów! Radość ta jednak nie trwała długo…

blip-pl

Do upadków bardzo ciekawych Polskich serwisów internetowych zdążyłem się już w pewnym stopniu przyzwyczaić. Jednak czy rzeczywiście NK.pl oraz Blip.pl stały się ofiarą mody na amerykańskie społeczniościówki? Coś mi się wydaje, że problem tkwi zupełnie gdzie indziej. Blip.pl oraz Nk.pl to polskojęzyczne witryny działające na stosunkowo małym rynku. Inaczej sytuacja wygląda z perspektywy wielkiego Facebooka oraz Twittera. Problem upadku naszych rodzimych projektów w mojej ocenie nie ma jednak bezpośredniego powiązania z ogólnie panującą modą na używanie Amerykańskich serwisów ale z polityką właścicieli obydwu firm. Polscy przedsiębiorcy boją się wyjść ze swoimi projektami teleinformatycznymi poza granice naszego kraju chodziarz nie jest to w cale tak bardzo trudne. Przecież na NK.pl czy Blip.pl też mogła zapanować ogólnoświatowa moda tak samo jak na Twittera czy Facebooka. Projekty te miały jednak łatwiej na początku gdyż były to strony anglojęzyczne dzięki czemu swoje usługi mogły oferować milionom internautów na całym świecie. Takiego startu nie mają polskojęzyczne projekty co jest niewątpliwie strzałem w stopę.

Portal Blip.pl został przejęty przez właściciela komunikatora GG, a dziś ogłoszono jego zamknięcie. Dlaczego? Jego statystyki pozostawiały bardzo wiele do życzenia zresztą tak samo jak szata graficzna i kod całej witryny. Widać, że programiści zaglądali tam ostatnio bardzo dawno temu, a interfejs projektowany był chyba w latach 90 ubiegłego wieku. Niema zresztą czemu się dziwić portal ten obecnie bardziej odstrasza niż przyciąga nowych internautów. Gdyby nie dobrze rozreklamowana marka Blip i GG pewnie ze strony tej obecnie korzystało by paręnaście osób.

Koniec Blip.pl to koniec pewnej epoki… Korzystaliście z tego serwisu?

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest