Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

CD Projekt otwiera nowe biuro w Krakowie

Studio CD Projekt zajmujące się tworzeniem gier video oraz sprzedaż filmów znane na świecie głównie z gry „Wiedźmin” postanowiło rozpocząć pracę nad zupełnie nowym projektem. Do tego celu firma postanowiła więc zebrać 20 osobowy zespół i otworzyć nowe biuro w Krakowie.

Fot: CD Projekt

Fot: CD Projekt

Już od lipca mają ruszyć prace nad zupełnie nową grą studia CD Projekt, która w założeniach ma dopełnić ofertę jednej z najpopularniejszych Polskich firm działających w branży IT. Na razie niestety nie są znane szczegóły tego przedsięwzięcia ale podobno szykuje się coś ekstra.

Studio CD Projekt pracuje również nad tradycyjnymi grami, które mają dopełnić obecną ofertę firmy. Niestety również i w tej sprawie nie znamy szczegółów. Pewnie jest to że szykuje się naprawdę spore zamieszanie zarówno na Polskim jak i światowym rynku branży IT.

W internecie krążą również pogłoski o tym iż producenci Wiedźmina oraz Cyberpunka bacznie obserwują rynek mobilnych gier i być może w niedalekiej przyszłości zostanie uruchomiony kolejny projekt, mający na celu stworzenie produktu który pozwoli na osiągnięcie takiego sukcesu jak produkcja studia Rovio czyli Angry Birds.

CD Projekt

CD Projekt S.A. (początkowo Optimus S.A.) – polska spółka akcyjna, producent gier komputerowych. Istniała ona pod swoją pierwszą nazwą w okresie 1988-2011. W latach 90. była jednym z największych producentów komputerów klasy PC w Polsce, który następnie poszerzył działalność na produkcję kas fiskalnych, dostarczanie zintegrowanych rozwiązań informatycznych dla urzędów i dużych przedsiębiorstw oraz stworzył jeden z wiodących polskich portali internetowych Onet.pl.

Po podziale i kolejnych przekształceniach struktury kapitałowej, Optimus S.A. przejął CD Projekt Investment i skoncentrował się prawie wyłącznie na produkcji, lokalizacji i dystrybucji gier komputerowych.

CD Projekt S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jej główna działalność obejmuje produkcję gier komputerowych, jak również, poprzez spółki zależne, cyfrową dystrybucję programów i filmów innych twórców. Studio deweloperskie CD Projekt RED, będące od października 2011 roku prawnie częścią spółki, zajmuje się przede wszystkim produkcją gier opartych na serii powieści o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

Źródło: gamefaction.pl, Wikipedia.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest