Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Centrum Nauki Kopernik już od 4 lat poszerza wiedzę młodych Polaków

6 wystaw, ponad 400 eksponatów, 4 laboratoria i planetarium – to niektóre z atrakcji dostępnych w Centrum Nauki Kopernik (CNK), które od 2010 r. odwiedziło ponad 4 mln osób. Co takiego wyróżnia to miejsce na tle innych?

Fot: Marek Mazurkiewicz, CC.

Fot: Marek Mazurkiewicz, CC.

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik jest niesamowitym przeżyciem dla każdego zwiedzającego. Nie jest to nudne miejsce jak większość muzeów z pozamykanymi w gablotach różnymi przedmiotami, wręcz przeciwnie jest to tętniące życiem miejsce spotkań naukowców z przyszłymi studentami. Eksponaty jakie znajdują się na wystawach w CNK każdy może dotknąć poruszyć, a nawet przeprowadzać pod kierunkiem animatorów prawdziwe doświadczenia naukowe, co więcej w specjalnym miejscu zwanym Majsternią – wykonywać samodzielne eksperymenty.

„Centrum Nauki Kopernik to miejsce, które ma rozbudzać ciekawość, inspirować i zachęcać do samodzielnego eksperymentowania – poznawania praw rządzących światem, czyli praw nauki” – Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy CNK.

Oczywiście od otwarcia CNK cały czas się zmienia i dostosowuje swoją ofertę do zainteresowań zwiedzających. Na rozwój centrum ma wpływ również sama nauka i dokonywane nowe odkrycia. Należy również pamiętać iż pracownicy CNK stale obserwują zwiedzających oraz patrzą na to jakie mają potrzeby, oczekiwania i starają się dostosować swoją ofertę tak aby jeszcze bardziej zaskoczyć i zaproponować nowe ciekawsze eksperymenty. Dlatego też niektóre eksponaty zmieniają się, są przenoszone na inne miejsca i cały czas dochodzą nowe atrakcje.

CNK jest pierwszym tego typu miejscem w Polsce. Wyrosło z corocznych Pikników Naukowych organizowanych w stolicy. Jego sukces przerósł oczekiwania nawet samych pomysłodawców przedsięwzięcia i stał się inspiracją dla powstania kolejnych centrów naukowych w naszym kraju.

Źródło: infoWire.pl.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest