Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Ericsson Mobility Report: Na całym świecie jest już ponad 6,8 miliarda kart SIM!

Internet mobilny z roku na rok zwiększa swój zasięg i dociera do coraz większej liczby ludzi. Już w drugim kwartale 2014 roku globalna liczba subskrypcji internetu mobilnego według Ericsson Mobility Report osiągnęła poziom 2,4 mld sztuk co jest tylko potwierdzeniem światowych trendów związanych z ciągłym rozwojem branży IT w tym coraz bardziej dynamicznym rozwojem globalnej sieci WWW.

emr

W ubiegłym kwartale 2014 roku całkowita liczba kart SIM na całym świecie przekroczyła liczbę 6,8 mld. Co ciekawe tylko w drugim kwartale 2014 roku przybyło aż 80 mln subskrypcji – m.in. 12 mln w Chinach, 5 mln w Rosji i 5 mln w Indiach. Oczywiście należy pamiętać iż bardzo wielu abonentów posiada kilka kart SIM, dlatego całkowita liczba użytkowników telefonii komórkowej jest szacowana na ok. 4,6 mld osób.

Interesujący jest również fakt iż w samym tylko drugim kwartale 2014 roku przybyło ponad 40 milionów abonamentów wykorzystujących dostęp do internetu za pośrednictwem technologii LTE. Raport firmy Ericsson pokazuje również, że pomiędzy Q2 2013 roku a Q2 2014 roku ruch danych w sieciach mobilnych wzrósł o 60%.

Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Źródło: Ericsson Mobility Report, InfoWire.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest