Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

„Hour of Code” – Code.org uruchomił zbiórkę funduszy na naukę programowania w szkołach na całym świecie

Code.org to darmowy serwis internetowy umożliwiający naukę programowania za pośrednictwem nowoczesnych technologi. Jego główną misją jest propagowanie nauki informatyki na całym świecie oraz popularyzacja kodowania wśród młodzieży. Niestety pomimo wielu wysiłków rożnych firm z branży IT oraz wielu organizacji pozarządowych nadal w większości szkół uczniowie nie mają możliwości zapoznania się z technikami programowania. Inicjatywa „Hour of Code” ma na celu zebranie funduszy na zakup odpowiedniego sprzętu i przygotowania kursów z zakresu nauk komputerowych dla uczniów na całym świecie.

code-459070_1920

Zbiórka pieniędzy została otwarta na portalu Indiegogo.com i już przyciągnęła całkiem sporo osób. W momencie pracy nad niniejszym artykułem licznik wskazywał 18 252 USD co daje około 58 tysięcy złotych. Co ciekawe do grona darczyńców dołączyły takie firmy jak Microsoft czy Google oraz Bill Gates i Reid Hoffman.

Niestety pomimo coraz większego wpływu nowych technologii na codzienne życie, nauka programowania jest zaniedbywana przez nauczycieli w szkołach. Inicjatywy takie jak „Hour of Code” mogą pomóc odwrócić ten stan rzeczy i co najważniejsze zachęcić młodych uczniów do zainteresowania się naukami komputerowymi, a w przyszłości studiami informatycznymi. Nie trzeba nikomu chyba tłumaczyć, że na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu programowania.

Przy okazji przypominam, że już 8 grudnia startuje Computer Science Education Week. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia: www.csedweek.org. Mam nadzieję, że pamiętacie również o Europejskim tygodniu kodowania, który rozpoczyna się już 11 października!

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest