Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

InnovMatch – konkurs dla innowatorów w którym musisz wziąć udział!

Właśnie wystartowała kolejna edycja jednego z największych programistycznych konkursów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Co więcej, w rywalizacji tej mogą wziąć udział nie tylko startupy, ale również niezależni developerzy, a nawet studenci! Jest to o naprawdę warta uwagi inicjatywa gdyż nagrody jakie można zyskać są naprawdę cenne. Do zgarnięcia jest między innymi 15 000 euro oraz partnerstwo z globalnymi inwestorami. Nie trudno się więc domyślić, że taki zastrzyk wsparcia dla młodego biznesmena jest naprawdę na wagę złota.

Jak wygląda to w praktyce?

Uczestnicy konkursu będą mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z prawdziwymi realnymi wyzwaniami programistycznymi oraz biznesowymi przygotowanymi przez duże firmy z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej współpracujące z organizatorem całego przedsięwzięcia. Rozmach jest naprawdę sopory bowiem na liście znajdują się korporacje z naprawdę wielu branż, takich jak telekomunikacja czy z sektora paliwowego. Oczywiście w tym gronie znalazł się również polski akcent czyli firma Eurocash – lider na rynku hurtowej dystrybucji produktów FMCG, który działa na międzynarodową skalę

Konkurs InnovMatch ma za zadanie wyłonić najbardziej pomysłowe, technologiczne rozwiązania problemów biznesowych oraz wesprzeć ich twórców przez rynkowych liderów w danej dziedzinie. W rywalizacji najbardziej będzie liczyła się umiejętność wykorzystania potencjału takich rozwiązań jak Big Data, analityki predyktywnej, Internetu rzeczy czy nauczania maszynowego. Nie ma jednak się czym martwić bowiem na uczestników czeka seria szkoleń oraz różnych wykładów podczas których zostaną oni wyposażeni w odpowiednią wiedzę oraz potrzebne narzędzia.

Jak już wspomniałem na zwycięzców konkursu czeka 15 000 euro, a najlepszy startup dostanie również zaproszenie do Berlina – gdzie rozwija się środowisko innowatorów skupionych wokół SAP i Techstars.

Stack technologiczny

Projekty tworzone podczas trwania konkursu będą wykorzystywać nowe rozwiązanie chmurowe czyli platformę SAP Cloud Platform posiadającą wyjątkowo dużo mocy obliczeniowej. Oczywiście każdy zespół otrzyma do niej dostęp bezpłatnie.

Warsztaty

Wszyscy zainteresowani mogą również zupełnie za darmo zapoznać się ze wszystkimi innowacjami i wykorzystywanymi w konkursie rozwiązaniami na specjalnych warsztatach organizowanych również w Polsce. Odbędą się one 25 września w Warszawie, a zapisy już trwają. Radzę się spieszyć bo miejsca rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Zapisy do konkursu

Na koniec chyba najważniejsza informacja na temat zapisów. Co prawda wystartowały one już jakiś czas temu bo pierwszego sierpnia i zostaną zamknięte 5 września. Zostało więc mało czasu, warto decydować się szybko, taka okazja prędko się nie powtórzy.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie: innovmatch.com.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest