Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Konferencja Microsoft Connect(): Visual Studio na Maca?

Już 16 listopada wystartuje długo wyczekiwana przez programistów na całym świecie konferencja Microsoft Connect(), na której według najnowszych doniesień poznamy Visual Studio w wersji dla komputerów Mac. Nie będzie to jakaś nowa wersja Visual Studio Code – czyli de facto zwykłego edytora, ale pełnoprawne IDE znane obecnie z systemu Windows! Przyznam szczerze, że właśnie ten news skłonił mnie do zagłębienia się w odmęty internetu i przyjrzenia się dokładniej wszystkim nowością i plotką na temat tego wydarzenia, zapraszam więc do lektury…

microsoft-connect-event

Visual Studio dla Mac

Na pierwszy ogień idzie oczywiście news na temat multiplatformowego Visual Studio. Korporacja z Redmond naprawdę mnie tutaj zaskoczyła. Co prawda już od dłuższego czasu Microsoft chwalił się gdzie tylko może na temat ogólnodostępnego kodu .NET Core i otwarciu tej technologii więc naturalnym krokiem było udostępnienie VS na inne platformy. Jak się jednak okazało dopiero niedawne przejęcie środowiska Xamarin popchnęło prace nad tym projektem znacząco do przodu. Według najnowszych doniesień priorytetem Microsoftu przy wersji Visual Studio na macOS jest zachowanie możliwie jak największych podobieństw z windowsową wersją, także pod względem interfejsu, który tylko nieznacznie ma być dostosowany do warunków systemu Apple. Szykuje się więc prawdziwa gratka dla developerów, a posiadacze komputerów z logo nadgryzionego jabłka nie będą już musieli bawić się w uruchamianie Windowsa na swoich maszynach.

Fot: Microsoft.

Visual Studio na macOS – fot: Microsoft.

Xamarin – czyli muliplatformowość w modzie

Temat multiplatformowych aplikacji stał się ostatnio bardzo modny, można się więc spodziewać się, że na ten temat będzie poświęcona spora część prelekcji. Poza mam nadzieję, zademonstrowaniem nowego Visual Studio – jak niektórzy twierdzą opartego o dobrze znaną aplikację Xamarin Studio na pewno poznamy sporo nowości związanych z tą technologią. Nie ulega wątpliwości, że jest to obecnie oczko w głowie korporacji z Redmond.

.NET Core

Istnieje również duża szansa na zaprezentowanie nowych rozwiązań w korzeniu .NET. Technologia ta jest w ostatnim czasie mocno rozwijana przez Microsoft więc na pewno coś ciekawego może zostać opublikowane – nie mniej jednak są to tylko moje indywidualne przypuszczenia.

Co, gdzie, kiedy?

Konferencja Connect() odbędzie się w dniach 16-18 listopada w Nowym Yorku. Oczywiście dla wszystkich zainteresowanych zostanie udostępniony stream online, szczegóły na stronie: connectevent.microsoft.com.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest