Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Macie chwilę wolnego czasu? Jeśli tak to zapraszam na poszukiwania gry…

Jak wygrać zawody Game Design Challenge podczas Game Developer Conference? Okazuje się, że oprócz wysokich umiejętności związanych z projektowaniem gier, należy również wykazać się nie lada kreatywnością…

gdc

Game Developers Conference (GDC) to coroczna konferencja skupiająca profesjonalnych producentów gier komputerowych. Odbywa się ona nieprzerwanie od 1988 roku w San Francisco. Po raz pierwszy została zorganizowana za sprawą Chrisa Crawforda. Jest to jedno z bardzo ważnych wydarzeń dla twórców gier video.

Na łamach tegorocznej konferencji Game Developers zostało poruszanych bardzo wiele ciekawych tematów, a twórcy gier komputerowych pokazali kilka naprawdę bardzo dobrych projektów. Jednym z nich jest gra o jakże ciekawym tytule: „A Game for Someone” (Gra dla kogoś) która zresztą wygrała zawody Game Design Challenge. Co ciekawe nikt nie miał jeszcze tej przyjemności aby w nią zagrać nawet sam autor Jason Rohrer. Wszystkie materiały związane z tym tytułem (plansza oraz instrukcja) zostały zamknięte w hermetycznym opakowaniu, a następnie zakopane gdzieś na pustyni w Nevadzie. Jest jednak iskierka nadziei na odnalezienie tego pakunku.

Jason Rohrer przygotował bowiem listę 900 zestawów współrzędnych z których tylko jeden wskazuje miejsce ukrycia gry „A Game for Someone”. Według autora przy założeniu, że jedna osoba sprawdzi jeden zestaw par współrzędnych w ciągu dnia gra ta zostanie odnaleziona dopiero za jakieś 2 700 lat!

Założeniem Rohrer’a jest to, że w jego dzieło zagra ktoś kto urodzi się za jakieś 3 000 lat. Pytanie tylko czy do tego czasu ludzie będą to dalej szukać? Może jacyś zapaleni poszukiwacze skarbów, tak.  Ja jednak mam nadzieję, że stanie się to znacznie szybciej i  nawet sam dostąpię tego zaszczytu aby zagrać w tą jakże interesującą grę. Tak więc czy ktoś jest chętny na wyprawę do Nevady? Wspólnie możemy skrócić czas wyczekiwania do jednej z najważniejszych premier w dziejach ludzkości. Jeżeli jednak projekt ten się nie powiedzie to liczę na to, że kiedyś wreszcie się uda. Tak więc zapamiętajcie ten artykuł, aby potem opowiedzieć o tej historii własnym, dzieciom, wnukom czy praw-wnukom i pamiętajcie „to jest prawdziwa historia…”

A jeżeli macie teraz trochę wolnego czasu to zapraszam na pustynię do Nevady…

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest