Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Patronat medialny: HackYeah – Największy europejski hackathon w Krakowie!

Wydarzenie jest skierowane do szerokiej rzeszy odbiorców – głównie do specjalistów branży IT, ale nie tylko! Organizatorzy chcą, aby hackaton stał się miejscem spotkania osób kochających wyzwania.

Co to oznacza? Przed uczestnikami postawione zostanie ekstremalne wyzwanie – w ciągu 24 godzin wytężonego wysiłku będą mieli za zadanie stworzyć rozwiązania w poszczególnych trzech kategoriach: X-SPORTS, X-NATURE, X-SOCIAL. Główne zadanie jest otwarte i polega na interpretacji słowa: EXTREME, ale nie będzie to jedyne wyzwanie czekające na uczestników.

Dwa tysiące uczestników na HackYeah to nie tylko realna liczba, ale minimum, jakie sobie stawiamy. Będzie nas więcej. W Europie Środkowo-Wschodniej są najlepsi specjaliści IT na całym świecie. Zasługują na taką imprezę – mówi Maciej Ryś, pomysłodawca HackYeah. Zorganizował już popularne hackathony, m.in. Smogathon, w którym wzięły udział zespoły z 3 kontynentów, oraz niedawny KrakHack – imprezę miejską, na którą z samego Krakowa zgłosiło się aż 200 osób. Dodatkowo za październikowe wydarzenie odpowiedzialna jest agencja eventowa PROIDEA, specjalizująca się w tworzeniu wydarzeń i przestrzeni networkingowej dla branży IT,  jak Festiwal 4Developers.

Hasłem eventu jest: EXTREME!

Pomysłodawcy hackathonu stworzyli 3 ścieżki, którymi mogą kroczyć uczestnicy w październikowy weekend. Wspólnie z programistami oraz ludźmi zafascynowanymi nowoczesnymi technologiami nadadzą nowe znaczenie słowu “ekstremalny”.

  • Jedną z kategorii jest: X-SPORTS, gdzie głównym zadaniem uczestników będzie stworzenie kreatywnego i innowacyjnego rozwiązania dla ludzi praktykujących sporty ekstremalne.
  • Drugą kategorią podczas hackathonu będzie X-NATURE – uczestnicy będą mieli za zadanie znaleźć rozwiązanie, które będzie mogło ostrzec, zapobiec lub zniwelować zagrożenia stwarzane przez siły natury, jak np. huragany czy powodzie.
  • Trzecia kategoria: X-SOCIAL dotyczy problemów społecznych tj. ubóstwo, bezrobocie czy też bezpieczeństwo.

Dodatkowo Partnerzy HackYeah przygotują zadania, których będzie można podjąć się na miejscu.

Hackathon będzie miał miejsce w Tauron Arenie Kraków, która jest idealnym obiektem dla wielkich, niezapomnianych i rekordowych wydarzeń.

HackYeah to z jednej strony wydarzenie testujące umiejętności specjalistyczne oraz dające pole do popisu, ale z drugiej to okazja do spotkania ludzi zajmujących się na co dzień podobnymi projektami. W hackathonach chodzi o rywalizację, ale również świetną zabawę i luźną atmosferę. Zadbamy o to, by każdy uczestnik wydarzenia wrócił z niego z nowymi znajomymi oraz niezapomnianymi wspomnieniami  – mówi Sylwia Wojtas z agencji PROIDEA.

Faktem jest, że zapotrzebowanie na programistów na rynku polskim szacuje się na 50 000 osób (Raport Sedlak & Sedlak z 2016 roku).

W trakcie trwania hackathonu przewidziane są atrakcje, które pozwolą na chwilowe odprężenie. Zapewnione są także posiłki i dostęp do strefy relaksu. Zapisy na www.hackyeah.pl, wejściówka dla uczestników kosztuje 49 zł. Cały zysk z biletów zostanie przekazany na cele charytatywne, a mianowicie na projekt: Szkoła 3.0, wspierający rozwój dzieci z domów dziecka poprzez fundowanie kursów programowania.

Więcej informacji na Facebooku oraz Twitterze wydarzenia.

Darmowe wejściówki!

Z racji objęcia patronatem medialnym hackatonu, mam dla czytelników bloga pulę 15 darmowych biletów! Bilety otrzyma pierwsze 15 osób, które zgłoszą się po nie w komentarzu pod tym artykułem – pamiętajcie o podaniu poprawnych adresów email, na które będę mógł wysłać kod uprawniający do otrzymania darmowej wejściówki. Powodzenia!

Hackaton HackYeah został objęty patronatem medialnym przez bloga StrefaKodera.pl.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (6)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest