Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Podsumowanie konferencji Google I/O 2013

Na wczorajszej konferencji Google zaprezentował bardzo wiele ciekawych produktów, między innymi nowe mapy, Google Play Muzyka, nowe narzędzia dla developerów czy Samsunga Galaxy SIV z czystym Androidem. Teraz przyszła pora na podsumowanie…

google-i-o-2013

Wczorajsza konferencja Google I/O jak to bywa co roku trwała dość długo bo ponad 3 godziny (relacja video i live blog) jednak czas ten pracownicy internetowego giganta znakomicie wykorzystali i zaprezentowali bardzo wiele interesujących produktów. Po wczorajszej prezentacji powinniśmy się przygotować na erę Google, która nadchodzi  wielkimi krokami… Już niebawem nie będziemy sobie wyobrażać Internetu bez tej Amerykańskiej korporacji!

Google Play Music

google-i-o-fot-4

Istnieje bardzo dużo serwisów oferujących dostęp do utworów muzycznych. Google postanowił również i w tej dziedzinie spróbować swoich sił i przygotował nową usługę o nazwie Google Play Muzyka ściśle zintegrowaną z sklepem Google Play. Abonament w USA będzie kosztował 10 dolarów miesięcznie ale nie ma się co martwić bowiem cena ta na pewno będzie znacznie niższa na rynku Europejskim, a szczególności w Polsce. Moim zdaniem będzie tutaj zastosowany przelicznik 1:1, tak aby powalczyć z konkurencją. Google Play Muzyka będzie ściśle zintegrowany z telefonami pracującymi pod kontrolą Androida. Jednak mam nadzieję, że użytkownicy innych systemów operacyjnych też będą mogli skorzystać z tej usługi.

Samsung Galaxy SIV (czyli nowy Nexus)

google-i-o-fot-6

To jest chyba największy hit wczorajszej konferencji Google i zarazem znakomity ruch zarówno pod względem marketingowym oraz technologicznym. Po co konkurować z Samsungiem i ich znakomitą serią telefonów skoro można podpisać jeden papierek i cieszyć się sukcesem? W ciągu najbliższych tygodni do sklepów trafi Samsung Galaxy SIV wyposażony w czysty Android! Użytkownicy tego telefonu mogą więc spodziewać się błyskawicznych aktualizacji prosto od Google co jest dotychczasową zmorą urządzeń pracujących pod kontrolą zielonego robota. Coś mi się wydaje, że Google tym krokiem zdobędzie nowych klientów, którzy wybrali Windows Phone właśnie z powodu dostępności aktualizacji. Ciekawi mnie jeszcze jak na ten fakt zareaguje Microsoft i Apple…

Nowy interfejs Google+ oraz nowy komunikator

google-i-o-fot-10

Portal społeczności owy od Google doczekał się wreszcie nowej szaty graficznej oraz komunikatora. Widać tutaj, że zespół odpowiedzialny za rozwój tego serwisu postawił wszystko na jedną kartę i próbuje poważnie zagrozić swojemu głównemu konkurentowi czyli Facebookowi. Szkoda tylko, że robi to poprzez kopiowanie rozwiązań opracowanych przez Zuckerberga i jego zespół. Chyba nie tylko ja dostrzegłem związek nowego layoutu Google+ z wyglądem osi czasu na Facebooku.

Wyszukiwanie głosowe i Knowledge Graph

google-i-o-fot-12

To natomiast jest druga najważniejsza informacja z wczorajszego wydarzenia. Wreszcie Polacy będą mogli w pełni wykorzystać możliwości systemów Google. Mam nadzieję, że nikomu nie trzeba objaśniać jak to wszystko funkcjonuje… Wreszcie wyszukiwanie stanie się łatwiejsze!

Nowe mapy i Google Earth

google-i-o-fot-15

Wszyscy korzystamy z map Google (no chyba, że ktoś ma dostęp do tych od Nokii) więc ta informacja powinna naprawdę was ucieszyć. Teraz będziecie mieli dostęp do map 3D, nowych podwodnych zdjęć Google Street View i Google Earth prosto z przeglądarki. Co więcej nową usługę może już teraz przetestować, wystarczy udać się pod adres: www.maps.google.com/preview.

Wczoraj zostało zaprezentowanych naprawdę bardzo dużo nowości. Najważniejsze z nich streściłem powyżej. Jeżeli chcecie zapoznać się z przebiegiem całej konferencji lub przeglądnąć materiał video to zapraszam was do artykułu: Google I/O 2013 – Live Blog i Video!.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest