Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

W październiku w dniach 11-17 startuje Europejski Tydzień Kodowania. Organizowany również w Polsce!

Europejski Tydzień Kodowania rozpoczyna się 11 października, a kończy 17. Główną idę tego projektu jest popularyzacja kodowania, oraz oswojenie z tym tematem osób, które nie mają na co dzień z nim styczności. Autorem pomysłu na skalę światową jest grupa młodych doradców ds. agendy cyfrowej przy Komisarz Neelie Kroes. Nad Wisłą koordynatorem wydarzenia jest Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, a partnerem Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz program Mistrzowie Kodowania.

kodowanie-ETK

Według danych Komisji Europejskiej, już niedługo może zabraknąć nawet miliona pracowników posiadających kompetencje cyfrowe, więc zarówno w Europie jak i w Polsce ten temat stał się przedmiotem dyskusji i działań biznesu, świata edukacji oraz organizacji pozarządowych.

„Jest wiele powodów, dla których warto zainteresować się programowaniem. Przede wszystkim to świetna zabawa. Jednocześnie niedługo będzie to podstawowa umiejętność potrzebna do pracy, taka jak teraz znajomość języków obcych. „Rynek wciąż potrzebuje zawodów opartych na technologiach i innowacjach, a programowanie jest w nich kluczową kompetencją” – mówi Anna Mazgal, dyrektorka Centrum Cyfrowego i Ambasadorka ETK.

W dniach 11 – 17 października na terenie całej Europy będzie odbywać się wiele wydarzeń na które wstęp będzie wolny, związanych z nauką kodowania. Informacje o dokładnych miejscach wszystkich spotkań znajdziecie na stronie codeweek.eu. Co więcej organizatorem wydarzenia podczas ETK może zostać każdy, kto dysponuje wiedzą dotyczącą kodowania i chce się nią podzielić z innymi. To wyjątkowa możliwość pokazania swojej pracy całej Europie. Programiści oraz pasjonaci programowania mogą organizować warsztaty dla dzieci, dorosłych lub osób starszych, nauczyciele – prowadzić lekcje programowania w swoich szkołach, dzielić się scenariuszami zajęć, czy organizować warsztaty dla kolegów z branży. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Europe Code Week w Polsce organizowany jest w ramach projektu „Programuj Przyszłość” finansowanego z dotacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Organizatorem ETK jest Centrum Cyfrowe. Głównym partnerem Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce jest projekt Mistrzowie Kodowania, w ramach którego od września 2013 roku już ponad 600 szkół wprowadziło u siebie zajęcia z podstaw programowania. Patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Inicjatywie patronuje też Komisja Europejska.

Ja ze swojej strony zachęcam wszystkich czytelników do wzięcia udziału w tej inicjatywie.

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie www.codeweek.eu oraz na Facebooku: Europe Code Week – www.facebook.com/codeEU.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest