Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Weź udział w największym badaniu branży IT w Polsce

Jakiś czas temu miałem okazję przygotowywać materiał na temat technologii budowy aplikacji mobilnych. Został on opublikowany na łamach portalu Bulldogjob. Poruszyłem w nim sporo ciekawych zagadnień oraz opisałem kilka najczęściej wykorzystywanych rozwiązań przy budowie wieloplatformowych aplikacji mobilnych. Swoją drogą, gorąco zachęcam do jego lektury. Artykuł ten jest również częścią nieco większej kampanii dotyczącej mojego patronatu nad badaniem społeczności IT. I właśnie o tym chciałbym Ci dzisiaj powiedzieć nieco więcej…

Obecnie trwa już III edycja Badania Społeczności IT przeprowadzanego co roku przez portal Bulldogjob. W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 6 000 członków społeczności IT w Polsce, a w tym roku serwis chce pobić tę liczbę i dostarczyć w raporcie jeszcze pełniejszy obraz polskiej branży IT.

O Badaniu

Badanie społeczności IT 2021 od Bulldogjob to najbardziej szczegółowe badanie tego typu w Polsce. Informacje z raportu pomagają pracującym w tej branży sprawnie pokierować swoją karierą i pokazują pewne trendy w IT.

Z raportu, możesz dowiedzieć się, ile realnie zarabiają specjaliści IT z podziałem na specjalizacje, miasta, w których pracują, staż pracy, wielkość firm oraz branżę. Można też sprawdzić, jakie doświadczenia posiadają osoby, które mają konkretne umiejętności i pracują na różnych stanowiskach. Cenną informację dla niektórych może stanowić statystyka na temat tego, jak często ludzie z IT zmieniają pracę. Jeśli ktoś czuje, że stoi w miejscu, to raport z badania pokaże też, w jakich kierunkach rozwijają się specjaliści IT na podobnych stanowiskach. Ważnym aspektem będzie również część raportu dotycząca tego, ​jak pandemia zmieniła świat branży IT.

W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie ponad 10 000 specjalistów IT (ok. 4 000 w 2019 i ponad 6 000 w 2020). Raport z badania został uzupełniony komentarzami ekspertów. Wielu specjalistów, którzy już wtedy byli w branży IT od dawna, dzieliło się swoimi przemyśleniami na temat wyników, wyciągając bardzo ciekawe wnioski i oferując wartościowe insighty.

Nie czekaj i weź udział w badaniu!

PS: Osoby, które wezmą udział w badaniu, otrzymają przedpremierowy i darmowy dostęp do raportu — będzie on w wersji rozszerzonej.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (3)

  • Radek pisze:

    Zastanawiam się czy powstał jakiś język programowania, który ma ładniejszą składnie od Javy, może Swift?

    • Cześć Radek! Weź pod uwagę, że języków programowania/technologii nie ocenia się pod względem tego czy mają ładną składnię czy nie – a jedyne kryterium to użyteczność. Na pewno nikt nie lubi składni np. prologa, a mimo to jest on wykorzystywany. Dlaczego? Bo po prostu nie ma lepszych alternatyw.

      • Radek pisze:

        Składnia w Javie jest bardzo rozwlekła i to co musisz napisać w Javie w 7 linijkach w Kotlinie lub w Scali możesz napisać w jednej. Nim i Crystal wydają się fajne, ponieważ mają GC, są kompilowane i szybsze od Javy oraz zjadają dużo mniej pamięci. Korzystają z obiektowości i tym przodują nad Go w którym pisze się strukturalnie jak w latach 70-tych.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest