Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Nowe jesienne plany. Oj, będzie się działo!

Przez ostatni czas na blogu niewiele się wydarzyło. W sezonie wakacyjnym opublikowałem w zasadzie tylko jeden artykuł. Przyznam szczerze, że nigdy tak długiej przerwy nie miałem. W sensie od publikacji bo jeśli chodzi o przygotowywania nowych materiałów, to tutaj pracowałem tak intensywnie jak chyba jeszcze nigdy w historii. Mam dla Was naprawdę sporą niespodziankę, która wystartuje już niedługo! Czas uchylić nieco rąbka tajemnicy…

Fot: Pixel2013, CC0.

Nowe treści, nowy kurs

Obecnie jestem w trakcie końcowych przygotowań zmierzających do opublikowania, największego i zarazem najciekawszego opracowania jednego z najpopularniejszych języków programowania. Mowa oczywiście o Javie. Przygotowałem dla Was największy i zupełnie darmowy kurs, którego nie znajdziecie nigdzie indziej w polskim, a nawet anglojęzycznym internecie.

Chodź wydawać by się mogło, że powiedziane, a właściwie napisane na ten temat jest już chyba wszystko. To materiały, które stworzyłem plasuję się w zupełnie innej lidzie niż to co obecnie zostało opublikowane. Poruszam w nich problemy na temat których ciężko znaleźć sensowne i rzetelne informacje w wyszukiwarce Google. Są to treści unikalne, których w takiej formie i skali nie publikował jeszcze nikt. Wierzę, że będą one przydatne dla naprawdę dużego grona programistów, również tych całkiem zaawansowanych.

Artykuły, które będą składać się na kurs Javy nie będą kolejnymi materiałami na temat nauki programowania. Od czytelnika wymagam podstawowej znajomości zasad programowania zorientowanego obiektowo, polimorfizmu czy też podstawowych konstrukcji programistycznych (instrukcji warunkowych, pętli, typów danych). Podczas ich lektury nie dowiecie się w jaki sposób działa pętla for-each czy też instrukcja switch. Zdobędziecie za to wiedzę, o tym jak w różnych „dziwnych” sytuacjach zachowuje się Java. Omawiam między innymi strukturę klasy, strukturę typów danych, cykl życia obiektu, tworzenie metod, hermetyzację, dziedziczenie, wyjątki oraz Java API. Pokazuję na praktycznych przykład w jaki sposób inżynierowie odpowiedzialni za rozwój tego języka rozwiązali różne niebanalne sytuacje, jakie może stworzyć programista. Lista poruszanych zagadnień jest identyczna jak lista wymagań stawianych przed programistami chcącymi zdobyć certyfikat OCAJP (Oracle Certified Associate Java Programmer). Artykuły te mogą więc być dobrą bazą dla wszystkich przygotowujących się do tego egzaminu. 

Wszystkie te „rzeczy” będą dostępne dla Was zupełnie za darmo. Będziecie do nich mogli wrócić w dowolnej chwili, zadać komentarz czy też pytanie. Planuje też utworzenie specjalnej grupy na Facebooku w celu lepszej komunikacji między czytelnikami. Dajcie znać, co o tym myślicie?

Równocześnie jestem w trakcie poszukiwań „partnera” (firmy bądź instytucji), która chciała by objąć kurs swoim „patronatem”. Szczegółowy brief projektu mogę podesłać zainteresowanym po kontakcie mailowym: lukasz.dudzinski@strefakodera.pl. Jeśli pracujesz w jakiejś fajnej firmie, która lubi angażować się w niestandardowe pomysły, a w szczególności jest zainteresowana finansowym wsparciem projektów edukacyjnych ze świata IT to będę wdzięczny za szepnięcie słówka komu trzeba ;)

Oczywiście publikacja, kursu nie jest w żaden sposób uzależniona od znalezienia „partnera”. Jestem gotowy opublikować go również bez żadnej komercyjnej współpracy. Tak, że nic na siłę.

Planowane zmiany layoutu

Przed wystartowaniem z publikacją tych materiałów planuję dodatkowo mały „re-design” strony. Zmianę systemu komentarzy (czas pożegnać Disqusa) oraz drobną przebudowę głównego menu. Nie wiem jeszcze kiedy mi się uda to zrobić ale mam nadzieję, że się wyrobię zanim spadnie pierwszy śnieg. Jeśli macie jakieś pomysły lub uwagi dajcie oczywiście znać.  Tymczasem, korzystając z okazji zapraszam do polubienia fanpage bloga na portalu Facebook oraz Twitter i nieśmiało przypominam o newsletterze – formularz zapisu znajdziecie w prawej kolumnie.

Do zobaczenia! A właściwie to do poczytania ;-)

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest