Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Trzy kroki do stworzenia e-sklepu

Wpis ma charakter komercyjny.

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na otwieranie własnego biznesu. Liczba nowych firm nieustannie rośnie i wielu z nich należy do e-commerce. Otwarcie własnego sklepu pozwala ludziom nie tylko rozwijać ich pasje, ale również uzyskać niezależność, prowadząc własną działalność.

Fot: mvcoshop, CC BY-SA 4.0.

W dzisiejszych czasach prowadzenie działalności komercyjnej stało się banalnie proste. Teraz każdy może korzystać z gotowych narzędzi, które pozwalają szybko i lekko rozpocząć handel w Internecie. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy technicznej, ponieważ do Twojej dyspozycji są rozwiązania, które pozwalają nawet początkującym bezproblemowo zacząć sprzedaż produktów czy usług w sieci. Osiągnięcie sukcesu w branży e-commerce – to bardziej kwestia zapału przedsiębiorcy, jego pasji i posiadania ciekawego pomysłu. A do samego stworzenia sklepu internetowego wystarczy dokonać kilku kroków.

Produkt

Jest to najważniejsza część całego Twojego biznesu. Można powiedzieć, że produkt – to jest już połowa sukcesu. Przygotowując ofertę e-sklepu, trzeba nie tylko dostosować produkty do potrzeb klientów, ale zadbać, aby wszystkie prezentowane w katalogu pozycje były oryginalne i unikalne.

Wiesz jaki czynnik ma największy wpływ na sprzedaż w branży handlu elektronicznego? Oczywiście jest to wygląd szablon sklepu internetowego. Jeżeli witryna nie będzie wyglądała zachęcająco i profesjonalnie, klient nie dokona zakupu.

Jeszcze jednym ważnym elementem każdego e-sklepu, który ma wpływ na sprzedaż jest to, jakie wrażenie klient odnosi podczas korzystania ze strony, czyli UX. Jeżeli chciałbyś sprzedawać dużo, trzeba nie tylko wybrać stylowy szablon HTML dla e-sklepu, ale również zadbać o maksymalnie uproszczenie procesu zakupowego i systemu wyszukiwania produktów w sklepie. Kluczową rolę odgrywa tutaj stworzenie prostego procesu składania zamówienia.

Płatność i dostawa

Wielu ludzi myśli, że dodanie metod płatności i sposobów dostawy do e-sklepu jest zadaniem nie tylko bardzo trudnym, ale także kosztownym, ponieważ wymaga integracji specjalnych rozwiązań, stworzonych przez programistów. Ale jeśli korzystasz z modelu SaaS, dostajesz już gotowe wtyczki i rozwiązania. A ze względu na to, że ich konfiguracja jest bardzo prosta, wszystko można zrobić w mniej niż minutę.

Często dla początkujących przedsiębiorców problemem staje się obsługa logistyczna e-sklepu, ponieważ nie każdy posiada magazyn, w którym można przechowywać produkty itd. Początkującym często wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie powierzchni i zatrudnienie innych osób. Dobrą alternatywą jest fulfillment – rozwiązanie, które pozwala oszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

Wpis ma charakter komercyjny.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (9)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest