Trzy kroki do stworzenia e-sklepu
Wpis ma charakter komercyjny.
Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na otwieranie własnego biznesu. Liczba nowych firm nieustannie rośnie i wielu z nich należy do e-commerce. Otwarcie własnego sklepu pozwala ludziom nie tylko rozwijać ich pasje, ale również uzyskać niezależność, prowadząc własną działalność.
W dzisiejszych czasach prowadzenie działalności komercyjnej stało się banalnie proste. Teraz każdy może korzystać z gotowych narzędzi, które pozwalają szybko i lekko rozpocząć handel w Internecie. Nie musisz posiadać żadnej wiedzy technicznej, ponieważ do Twojej dyspozycji są rozwiązania, które pozwalają nawet początkującym bezproblemowo zacząć sprzedaż produktów czy usług w sieci. Osiągnięcie sukcesu w branży e-commerce – to bardziej kwestia zapału przedsiębiorcy, jego pasji i posiadania ciekawego pomysłu. A do samego stworzenia sklepu internetowego wystarczy dokonać kilku kroków.
Produkt
Jest to najważniejsza część całego Twojego biznesu. Można powiedzieć, że produkt – to jest już połowa sukcesu. Przygotowując ofertę e-sklepu, trzeba nie tylko dostosować produkty do potrzeb klientów, ale zadbać, aby wszystkie prezentowane w katalogu pozycje były oryginalne i unikalne.
Wiesz jaki czynnik ma największy wpływ na sprzedaż w branży handlu elektronicznego? Oczywiście jest to wygląd szablon sklepu internetowego. Jeżeli witryna nie będzie wyglądała zachęcająco i profesjonalnie, klient nie dokona zakupu.
Jeszcze jednym ważnym elementem każdego e-sklepu, który ma wpływ na sprzedaż jest to, jakie wrażenie klient odnosi podczas korzystania ze strony, czyli UX. Jeżeli chciałbyś sprzedawać dużo, trzeba nie tylko wybrać stylowy szablon HTML dla e-sklepu, ale również zadbać o maksymalnie uproszczenie procesu zakupowego i systemu wyszukiwania produktów w sklepie. Kluczową rolę odgrywa tutaj stworzenie prostego procesu składania zamówienia.
Płatność i dostawa
Wielu ludzi myśli, że dodanie metod płatności i sposobów dostawy do e-sklepu jest zadaniem nie tylko bardzo trudnym, ale także kosztownym, ponieważ wymaga integracji specjalnych rozwiązań, stworzonych przez programistów. Ale jeśli korzystasz z modelu SaaS, dostajesz już gotowe wtyczki i rozwiązania. A ze względu na to, że ich konfiguracja jest bardzo prosta, wszystko można zrobić w mniej niż minutę.
Często dla początkujących przedsiębiorców problemem staje się obsługa logistyczna e-sklepu, ponieważ nie każdy posiada magazyn, w którym można przechowywać produkty itd. Początkującym często wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie powierzchni i zatrudnienie innych osób. Dobrą alternatywą jest fulfillment – rozwiązanie, które pozwala oszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.
Wpis ma charakter komercyjny.
aż przykro czyta się ten wpis o charakterze kompercyjnym
Jeśli masz jakieś merytoryczne uwagi, to śmiało się możesz nimi podzielić, będę nawet bardzo wdzięczny ;)
Zacznijmy od policzenia do 3. 1…2…
Ahh, miało być merytorycznie…
masz opisane 3 kroki czy po drugim tekst się ucina?
1. Produkt, 2. Płatność, 3. Dostawa
i dla tego źle się to czyta. z 2i3 kroku zrobiłeś jeden. połączyłeś to nawet jako integracje ze sklepem, że ustawienie jednego i drugiego to tylko kilka kliknięć.
No bo to jest kilka kliknięć ;) Jeśli oczywiście skorzystamy z gotowych rozwiązań.
Dzięki wielkie za wyświetlenie tematu. :)