Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

CherryFramework 4.0 – dodawanie wykresów oraz obsługa shortcode

Gościnnie autorem wpisu jest Janusz Kaminski. Specjalista działu marketingu firmy TemplateMonster. W branży IT pracuje od 5 lat. Posiada doświadczenie w SEO, marketingu internetowym. Oprócz tego interesuje się projektowaniem internetowym.

Jakiś czas temu opisałem CherryFramework 4.0 – nową wersje ciekawego frameworku dla WordPressa, za pomocą którego można znacznie rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej. W poprzedniej części tego artykułu napisałem o zaletach takiego rozwiązania oraz instalacji frameworku, dziś pokażę jego praktyczne możliwości w oparciu o dostępne w CherryFramework wtyczki.

Fot: fancycrave1, CC0 Public Domain.
Fot: fancycrave1, CC0 Public Domain.

Jeszcze przed napisaniem poprzedniego artykułu poświęconego CherryFramework natknąłem się na problem udostępniania różnego rodzaju danych w formie graficznych wykresów z poziomu WordPressa. Oczywiście pierwszym krokiem było przeglądnięcie repozytorium pluginów gdzie znalazłem między innymi takie pozycje jak: WordPress Charts, Visualizer i Easy Chart Builder for WordPress. Jednak po długich rozważaniach zdecydowałem się skorzystać z wbudowanej w CherryFramework wtyczki, Cherry Charts dla tworzenia wykresów. Skłoniła mnie do tego również ważna cecha dotycząca wtyczek dla CherryFramework – a mianowicie, niezależność od frameworku. Oznacza to, że funkcjonalność wtyczek nie jest związana z frameworkiem i można ich używać na stronie www bez wcześniejszej instalacji CherryFramework.

W moim dzisiejszych artykule chciałbym więc bliżej opisać wtyczki takie jak Cherry Charts, Cherry Shortcodes i Cherry Shortcode Templater oraz przetestować ich niezależność od frameworku.

Strony: 1 2 3 4 5 6

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest