Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Hakerzy postawili na nogi praktycznie wszystkie służby w Polsce. To początek cyberwojny…

O rosnącej sile internetu i cyberprzestępców specjaliści od bezpieczeństwa IT mówią już od bardzo dawna. Na polu tym od lat zbroją się również Amerykanie i Chińczycy. Polskie służby nadal stoją w miejscu i nic nie zanosi się na to żeby miało się coś w tej sprawie zmienić.

Fot: Giulio Magnifico, Flickr | CC.

Fot: Giulio Magnifico, Flickr | CC.

Dzisiaj mieliśmy przykład na to jak wielkie zamieszanie można wywołać wysyłając kilka wiadomości e-mail z informacją o rzekomo podłożonych bombach. Dawniej do tego celu wykorzystywane były butki telefoniczne, listy pocztowe czy telefony komórkowe. Przy zastosowaniu tych technik Polskie służby do tej pory nie miały większego problemu z wykryciem sprawców. Ciekawe jakie będą efekty ich pracy po dzisiejszej aferze.

Jeżeli Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Policja nie będzie wstanie wykryć autorów wiadomości e-mail, które trafiły dzisiaj do kilku instytucji w całym kraju to naprawdę poważnie zacznę obawiać się o bezpieczeństwo w naszej narodowej części globalnej sieci. Polska to w internecie kraj trzeciego świata co doskonale widać między innymi po dominacji Amerykańskich korporacji z Doliny Krzemowej oraz innych zagranicznych firm. Tak na marginesie to wiecie, że głosy z wyborów na Prezydenta RP, Sejm, Senat oraz do Samorządu są zliczane przez Rosyjską firmę i na Rosyjskich serwerach?

Nad Wisłą nie brakuje naprawdę zdolnych programistów, ale niestety mając do wyboru ofertę pracy w jednej z rodzimych firm i zagranicznej korporacji wiadomo co każdy wybierze. Jak już kiedyś pisałem mam nadzieję, że sytuacja ta zmieni się w ciągu najbliższych lat choć przy obecnym rządzie może to nie być łatwe.

Jestem bardzo ciekawy jak zostanie rozwiązana ta sprawa i mam nadzieję, że Premier nie zrobi medialnej pokazówki aby poprawić swoją pozycję w sondażach. Niestety po dzisiejszych doniesieniach na temat pierwszych zatrzymanych osobach coś mi się wydaje, że obecny rząd bardzo ostro nacisnął na niezależną prokuraturę oraz policję. Nie da się bowiem w ciągu kilku godzin przeanalizować informacji z serwerów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Francji czy Niemczech. Na to potrzeba po prostu czasu.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest