Jak zostać programistą Python?
Artykuł sponsorowany.
Branża IT kusi wysokimi zarobkami. Dlatego wiele osób, które zastanawiają się nad przebranżowieniem, zadaje sobie pytanie, jak zostać programistą. Wśród najważniejszych kompetencji na takim stanowisku można wymienić znajomość któregoś z języków programowania. Jednym z najbardziej wszechstronnych i najczęściej wykorzystywanych, o jednocześnie relatywnie prostej składni jest Python. Jak więc zostać programistą Python? Podpowiadamy.
Wpis ma charakter komercyjny. Treść artykułu została opracowana przez firmę Future Collars. Jako autor bloga nie korzystałem i nie weryfikowałem promowanego tutaj kursu Pythona. Dzięki tej współpracy masz dostęp do masy technicznych artykułów zupełnie za darmo i bez reklam :)
Co warto wiedzieć o języku programowania Python?
Python to język programowania, który powstał w 1991 roku. Jego założeniem było zastąpienie języka ABC. Zaliczany jest on do języków skryptowych wysokiego poziomu, co oznacza, że zarówno jego składnia, słowa kluczowe, jak i kod źródłowy zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było je łatwo zrozumieć. W przeciwieństwie do innych języków programowania składnia Pythona wykorzystuje wiele słów anglojęzycznych zamiast znaków interpunkcyjnych.
Z tego powodu bardzo często stosowany jest jako język skryptowy, strukturalny lub funkcyjny. Jego interpretatory dostępne są dla wielu różnych systemów operacyjnych. Można w nim projektować zarówno aplikacje webowe, jak i desktopowe, strony internetowe czy serwisy społecznościowe. Wykorzystywany jest nawet do programowania sprzętu. Z tego powodu programiści Python poszukiwani są przez firmy działające w różnych branżach. Ukończenie kursu dostępnego na futurecollars.com/kursy/python-developer może więc pomóc nam się przebranżowić.
Programista Python – wymagania
Żeby zostać programistą Python należy nie tylko znać ten konkretny język programowania, ale również biegle władać językiem angielskim. Jego znajomość jest niezbędna nie tylko ze względu na to, aby móc komunikować się ze współpracownikami czy kontrahentami, ale przede wszystkim, by umieć dobrze kodować. Dodatkowo od specjalisty zatrudnionego na tym stanowisku wymaga się znajomości ORM, SQL, testów jednostkowych, frameworków webowych, a także niektórych frontowych elementów. Mowa tutaj o znajomości JavaScript, HTML i CSS.
Jak nauczyć się Pythona?
Osoba, która chciałaby zostać programistą, powinna przede wszystkim nauczyć się tego języka programowania. Wiedzę na jego temat można czerpać z branżowych stron internetowych, blogów, książek czy darmowych webinarów. Do najbardziej efektywnych metod nauki programowania zalicza się jednak uczestnictwo w kursach prowadzonych przez ekspertów w dziedzinie IT. Po zakończeniu takiego kursu otrzymuje się certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Niektóre firmy oferują kursantom również wsparcie w poszukiwaniu pracy i przygotowaniu do rekrutacji.
Pythona bardzo ciężko się debuguje w porównaniu do języków kompilowanych takich jak Scala czy D.