Informacje o nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych prosto na Twojej skrzynce e-mail!

Kompilatory C++

Środowisko IDE najważniejsze narzędzie z jakiego korzysta programista podczas pracy nad danych oprogramowaniem. Przed jego wyborem należy dokładnie przeglądnąć dostępne aplikacje i wybrać tą, która tobie najlepiej pasuje.

Przed wyborem odpowiedniego dla siebie środowiska IDE pamiętajmy więc aby nie wytaczać potężnej armaty na małą muchę. Chodzi mi tutaj o to aby przynajmniej na początku nauki skorzystać z czegoś prostego i mało skomplikowanego. Do takich narzędzi na pewno nie zalicza się bardzo świetny Visual Studio od Microsoftu czy Xcode od Apple. Na początku nauki C++ polecam wykorzystanie na przykład Dev C++, Netbean czy Code::Blocks. Są to oczywiście kompilatory, które znakomicie nadają się do rozpoczęcia nauki C++. Kiedy już opanujecie podstawy nic nie stoi na przeszkodzie aby zacząć korzystać z narzędzi bardziej rozbudowanych takich jak Visual Studio lub Xcode oraz innych dużych środowisk programistycznych.

Przykład tworzenia nowego projektu w IDE Dev C++:

  1. Uruchamiamy Dev C++ klikając na jego ikonkę,
  2. Z paska menu na samej górze wybieramy opcję: plik – nowy- plik źródłowy, lub używamy kombinacji klawiszy Ctrl + N. dev-c-nowy-plik
  3. Następnie należy zapisać pusty plik, który właśnie utworzyliśmy w tym celu wybieramy opcję: plik – Zapisz jako… i wybieramy miejsce gdzie dany plik ma zostać zapisany. Proponuję założyć sobie jakiś katalog gdzie będziecie zapisywać wszystkie swoje kody źródłowe z C++.

Spodobało się?

Jeśli tak, to zarejestruj się do newslettera aby otrzymywać informacje nowych artykułach oraz akcjach edukacyjnych. Gwarantuję 100% satysfakcji i żadnego spamowania!

, , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest